Blog > Komentarze do wpisu

Rząd okrada prokościelny biznes!

To nie do wiary. Rząd Najjaśniejszej, Najświętszej Rzeczpospolitej zdaje się działać na szkodę biznesu sprzyjającego Kościołowi Katolickiemu, wprowadzając (podstępnie oczywiście) dezinformację w szeregi hierarchów kościelnych.

Jako że w 2012. roku do szkoły miały iść wszystkie sześciolatki, bo tak zdecydowała była minister edukacji Katarzyna Hall, episkopat uznając, iż w drugiej klasie dzieci mające 7, 8 lat w 2014. roku, będą jeszcze za małe na przyjęcie pierwszej komunii świętej. Przyjął więc nowy program przygotowania dzieci do tego sakramentu i postanowił, że będą przystępować do niej w trzeciej klasie.

Tymczasem nowa pani minister edukacji, Krystyna Szumilas, oczywiście na złość Kościołowi, bo rzecz jasna, jak wszyscy politycy przeciwni światopoglądowi Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina należą do nurtu walczących z Kościołem Katolickim, postanowiła, że do szkoły od 6. roku życia dzieci pójdą dobrowolnie. Większość więc dzieci poszła i pójdzie do szkoły jak dotychczas, w wieku 7. lat.

Mleko jednak (w episkopacie) się już rozlało i rok 2014. w niektórych diecezjach, w tym w diecezji warszawsko-praskiej będzie rokiem bez I komunii św.

Jawna manipulacja! Rząd specjalnie wprowadził taki zamęt, żeby wprowadzić biznes około kościelny w nędzę! Przecież to jasne, że I komunia święta to złoty interes dla producentów, sprzedawców i organizatorów wszystkiego, co związane z I komunią. Stroje, prezenty, jakieś „gadżety” typu gromnica, książeczka do nabożeństwa, różańce, przyjęcia komunijne, itp., to znakomity i pewny zarobek. A tu… klapa. Będzie bida aż piszczeć. Postanowiłem wspomóc rodzimych biznesmenów.

Żądam, aby poinformować o oszustwie rządu przewodniczącego związku zawodowego „Solidarność”, w celu przeprowadzenia strajku generalnego, jako wyrazu sprzeciwu wobec polityki rządu Donalda Tuska!

Żądam odwołania pani minister Szumilas za bezpardonową walkę z Kościołem Katolickim i z katolikami, którzy w naszym kraju stanowią 95 % społeczeństwa, co widać w każdą niedzielę w przepełnionych świątyniach (dlatego muszą powstawać nowe, jak te w Warszawie i w Toruniu).

Żądam, aby rząd zagwarantował przedsiębiorcom zarabiającym na I komuniach św. odpowiednie, adekwatne rekompensaty za poniesione straty finansowe i moralne.

Żądam, aby rząd przyznał adekwatne rekompensaty dzieciom, które nie nie pójdą w przyszłym roku do I komunii, za nieotrzymanie prezentów komunijnych, w postaci komputerów, tabletów Samsung, smartfonów, czy kładów. Rekompensaty powinny być adekwatne do zasobności kieszeni rodziców, wujków i cioć pierwszokomunistów – im zasobniejsi krewni, tym wyższa rekompensata za utratę droższego prezentu.  

Krzyże w dłoń!!! Bić złodziei!!!

środa, 24 kwietnia 2013, andy_lighter

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2013/04/24 17:19:12
Dobrze główkujesz Drogi Andy. To się porobiło, o rety! Co teraz poczną wszyscy zaczynając od prezentów, rozpaczy dzieciaczków, po rozpacz klechów. Ja sobie tego nie wyobrażam, ale nie bój nic, PiS zażąda wyjaśnień i ukarania pani minister. Buziaczki :-)
-
2013/04/24 18:51:49
No w PiSie cała nadzieja Mirasko. Nie może tak być, żeby ministrowa od szkoły grała sobie w ciuciubabkę z kościołem. No nie do wiary, co się w tej Polsce dzieje. przyjdzie nagana z Watykanu, jak nic ;-)))
Pozdrawiam cieplutko :-)
-
Gość: , *.master.pl
2013/04/24 20:14:45
Andy sukienkowym nic innego nie pozostało w ramach rekompensaty jak modlić się o więcej pogrzebów.
Zbyniek
-
2013/04/24 20:31:10
Andy, Andy, słówko wyleci wróblem, a jak zostanie podchwycone to zostaniemy z głupimi minami! ;)
-
2013/04/24 21:00:19
@Zbyniek,
ale pogrzeby już nie takie. Króciutka msza i urna w kolumbarium, to już nie taki wielki zarobek jak kiedyś ;-)

@Tetryku,
podchwycone już jest. Będziemy mieli odpis 0,5 + fundusz kościelny. Nie wiem jak reszta, ale ja "zostałem" z głupią miną :-)
-
Gość: Piotr Opolski, *.internetia.net.pl
2013/04/25 06:54:21
Tak ogólnie....... . Juz tak często mam głupia minę, że zaczyna mi sie to utrwalać na twarzy co widzę po kolejnych zdjęciach do dokumentów. Podejrzewam, że jak będę leżał w trumnie to będa sie smiać do rozpuku.
Niech Cie Bóg prowadzi !!!.
ps. ale wszelki wypadek uważaj bo to nieudacznik.
-
2013/04/25 10:46:50
To co z tego? Wesoły pogrzeb jest "weselszy" niż smutny ;-)))
Gorzej będzie jak głupia mina nam zrzednie i zostaniemy z wkurwionymi minami. Kidy np. Jarosław zbawiając Polskę rozwali ten kraj do końca.

Lewandowski the best! Ciekawe o ile(set) procent skoczą "jego akcje". Bo że skoczą i to baaardzo znacząco, to jasne.

liczniki

 Dodaj do Google stat4u free counters