Blog > Komentarze do wpisu

Panie Kukiz, co pan bierze?

Wiem, że Paweł Kukiz od lat nie pije i chwała mu za to – takich ludzi należy za to szanować (wiem co to znaczy i wiem ile to kosztuje). Ale coraz częściej odnoszę wrażenie, że pan Kukiz, co nie wystąpi przed kamerą, to za każdym razem bardziej „odlatuje”. Wiem, że nie jest naćpany, ale mówi, wyraża opinie jakby „coś brał”.

Miałem kiedyś z nim ogromną przyjemność dyskutować na blogu (tym, jeśli się nie mylę), na temat bezpieczeństwa, policji, itp. i dość szybko zrozumiałem, że w tamtych kwestiach gość ma ogromną wiedzę. Zresztą wiele osób wie, że sprawy policji były bardzo bliskie Kukizowi i, nie ma co dyskutować, znał te sprawy znakomicie.

Dziś jednak wypowiedział się na temat Brexitu, a ostatnio również na temat Macierewicza. Zacznę więc od końca – od Macierewicza. Otóż Antoni Macierewicz wg Pawła Kukiza jest najlepszym ministrem Obrony Narodowej od '89 roku, bo najbardziej troszczy się o bezpieczeństwo Polski.

Rozumiem, że pan Kukiz postrzegał Polskę jako kraj kompletnie bezbronny podczas sejmowej debaty na temat „audytu rządów PO/PSL, i niemal natychmiastowe jej uzbrojenie po zęby i w ten sposób przeobrażenie w kraj absolutnie bezpieczny,a wszystko to na przestrzeni zaledwie kilku dni. „Chwilę” bowiem, po ogłoszeniu bezbronności Rzeczpospolitej, Macierewicz podczas jakiegoś okazjonalnego wystąpienia stwierdził, że polska (już?) jest bezpieczna, odpowiednio uzbrojona i zabezpieczona. Już choćby za samo stwierdzenie publiczne: „Polska jest zupełnie bezbronna”, nawet gdyby tak było (zresztą moim zdaniem zdecydowanie tak jest i jeszcze długo będzie), minister obrony  powinien nie tylko dostać czerwoną kartkę, ale stanąć przed sądem wojskowym. Jest cywilem co prawda, ale zarządza wojskiem i obowiązują go wojskowe… tajemnice. Pan Kukiz, niegdysiejszy znawca spraw bezpieczeństwa wierzy zdaje się, że szczyt NATO, „Anakonda”, itp., to zasługa Macierewicza, co jest kompletną bzdurą i fachowiec pokroju Kukiza powinien o tym doskonale wiedzieć. Już nie wspomnę o „apelu smoleńskim” w każdej uroczystości z udziałem wojska, co jest kontynuacją, tym razem w majestacie prawa, wcielania w życie macierewiczowskiej paranoi smoleńsko-zamachowej i świadczy zapewne o bezpieczeństwie.

Za Brexit Paweł Kukiz chce surowych kar dla unijnej wierchuszki, w tym „dla Tuska, bo nie tylko w Unii, również w Polsce tyle nabroił, że spokojnie Trybunał Stanu…” (to cytat z pamięci, bo chwilę temu była owa wypowiedź transmitowana na żywo i nie miałem czasu szukać „zapisu” w internecie. Czyli brexit to nie wina Camerona, ale Tuska i spółki. Tutaj rzeczywiście pomyślałem, że Kukiz się naćpał.

Jeśli mógłbym coś panu Kukizowi doradzić (choć rzecz jasna i tak mnie nie posłucha), to doradziłbym, żeby nie wypowiadał się publicznie, „na gorąco” komentując dopiero co zaistniałe wydarzenia. Lepiej później i… bardziej logicznie. Każdy ma oczywiście prawo do swojego zdania i nie odbieram go również tym, choć uważam to za kompletne oderwanie od rzeczywistości i objaw kompletnego zindoktrynowania populizmem, którzy chcą Tuska stawiać przed TS.

Uważałem kiedyś, że akcja „Zmieleni” Kukiza to znakomita inicjatywa. Mało było bowiem osób, którym władza PO, jej arogancja, buta i pewność siebie nie wychodziła by uszami. Przystąpiłem ochoczo do „Zmielonych” niemal od samego początku w internecie. Szybko jednak „otrzeźwiałem”, kiedy czytałem posty, a szczególnie komentarze w grupie „Zmielonych” na Facebooku. Stało się jasne, aż raziło w oczy spisienie „Zmielonych”. Tak naprawdę „Zmielonych” opanowali PiS-owscy zwolennicy i narodowcy, choć ci w nieco mniejszym stopniu. Nawet apelowałem w komentarzach, zwracałem uwagę na spisienie, ostrzegałem przed spisieniem. Nawet Kukiz (zapewne nie on osobiście, tylko jego administratorzy pod jego nazwiskiem) zapewniali mnie, że „absolutnie”, że „nic z tych rzeczy”, Że „PiS to taka sama partiokracja jak PO” itp. Nie uwierzyłem, uciekłem i dziś wiem, że się nie myliłem. Kukiz’15 jest przystawką PiS i żadne zaklęcia Kukiza i jego posłów tego nie zmienią. „To widać, słychać i czuć” – cytując klasyka. Opinia o Macierewiczu, papugowanie Kępy (o TS dla Tuska), schizofreniczne, choć w większości popierające PiS opinie i głosowania w sejmie są tego najlepszym dowodem.

Chce Paweł Kukiz stawiać Tuska przed Trybunałem. Nie stwierdza za co, ale domyślam się, że za OFE, co by tu jeszcze…, za wzrost liczby urzędników, specjalnie w kraju nic mi więcej do głowy nie przychodzi, ale mam nadzieję, że pan Kukiz dopowie. Za działania w Unii wiadomo – brexit, imigranci i… też nie wiem, ale może za mało kasy wytargował na budżet dla Polski, bo co to jest niecałe 400 mld € -  Kukiz wytargowałby 967 (mld) i dodatkowo 620 – na drobne wydatki.

Za brexit odpowiedzialny jest David Cameron. Chciał zaszantażować Unię – „Nie chcemy dopłacać – chcemy dostawać, tak jak Polska, Węgry i inne Czechy”. Narobił rabanu w swoim kraju i pospiesznie zarządził referendum, choć za chwilę Unia niemal zupełnie mu uległa. Niemal zupełnie, bo mimo wszystko Wielka Brytania pozostaje płatnikiem netto, ale w najmniejszym z najbogatszych krajów Unii stopniu. I to znacząco najmniejszym. UK chciało, aby traktować je, tak samo, jak kraje postkomunistyczne, bo im się należy i już. UK zawsze „jechało” na ulgach, z powodu likwidacji szkockich kopalń, mimo, iż już rośnie drugie pokolenie Szkotów, które kopalni nie widziało na oczy, a Szkocja żyje i rozwija się bez nich. Ulgi zaś miały zrekompensować „okres przejściowy”. Młody Szkot zapytany na ulicy, za jaki okres przejściowy UK dostaje ulgi z Unii, zapewne by zbaraniał ze wstydu, że… nie ma pojęcia „o czym ty do mnie rozmawiasz”.

I jeśli Donald Tusk miałby stanąć przed Trybunałem Stanu, to chyba za to, że zbyt gorliwie wspierał Camerona w forsowaniu jego postulatów finansowych, zresztą z wzajemnością i za to, że to właśnie Cameron, a nie Merkel, jak się powszechnie uważa, jest głównym udziałowcem ustanowienia Tuska Przewodniczącym PE. Merkel rzuciła pomysł, chęć, Cameron zrobił całą resztę. Zresztą, było to widać gołym okiem i dziwne, że pan się rzuca (jak papuga Kaczyńskiego) Merkelowej do gardła. Jeśli powinien stanąć przed TS, to za to, że zbyt głęboko wchodził w d*** Cameronowi, zamiast wypierdolić go z Unii na zbity pysk – referendum odbyłoby się już z jakieś rok temu, a wynik zwolenników z wyjścia byłby 90 do 10 %. UK nic Unii nie daje – praktycznie rzecz biorąc jej udział finansowy jest prawie zerowy – UK bez Unii będzie pionkiem – pikusiem, podczas gdy Unia, jeśli się wzmocni po podpadnięciu kolejnych malkontentów (np. Grecja, Dania czy Holandia) może się znacząco wzmocnić. Wie o tym doskonale Nigel Frage, który ogłasza „Unia umiera. Unia się rozsypuje i mam nadzieję, że jesteśmy pierwszą wyjętą cegłą z tego muru” – od tej chwili Unia będzie dla UK rywalem nie do pokonania – są za mali w pojedynkę. Jedynie Europa bez Unii pozostawi ich liczącymi się graczami na starym kontynencie.

Chce pan Kukiz stawiać Tuska przed TS za OFE (chyba?) i za brexit. Jestem w szoku, że pan Kukiz nie chce TS dla Ziobry, dla organizatorów lotu smoleńskiego z kancelarii prezydenta Kaczyńskiego, żyjących (Waszczykowski – zastępca szefa BBN i Sasin – zastępca szefa Kancelarii) i nieżyjących (Szczygło – szef BBN, Błasik i reszta generałów – szefów rodzajów sił zbrojnych). Żyjących oraz Szczygłę i szefa kancelarii Stasiaka za organizację lotu i listę pasażerów, generałów i Szczygłę (dodatkowo) za narażenie bezpieczeństwa kraju na zbrojną agresję z zewnątrz. Pan Kukiz tego nie dostrzega? Pan Kukiz wspiera polowanie na czarownice pt. Arabski, bo Szczygło miał go w dupie i nie życzył sobie żadnej współpracy, poza wykonaniem poleceń kancelarii prezydenta? Pan Kukiz nie rozumie wojny, jaka by miała miejsce, gdyby Arabski „się postawił” kancelarii? Pan Kukiz jest ślepy? Naćpany? Pan Kukiz zgłupiał? Do cholery! Kukiz!!! Kiedy pan kurwa zacznie myśleć!? Znam pana Kukiza „zawód” Platformą, sam jestem i byłem zawiedziony, choć w przeciwieństwie do niego nie próbowałem układać się z nimi personalnie (tzn. znać ich i dyskutować). Ale jeśli ma to być jego prywatna zemsta za jakieś niedotrzymane słowa Schetyny, czy inne oburzenie, bo zamiast pier***ić kryzys światowy, powinni potroić wydatki na kulturę, to jawi się pan Kukiz małym, mściwym… (nie będę kończył z powodów oczywistych).

Życzę panu Kukizowi miłej współpracy z Prezesem Polski, przyszłym dyktatorkiem (tylko ślepiec, albo ćpun, albo kompletny dyletant, nieczytający choćby archiwalnych wynaturzeń Kaczyńskiego sprzed lat może tego nie widzieć), z pewnością większość z was zeżre, a potem wyrzyga i spłucze (tak jak LPR, czy Samoobronę), ale może niektórym się uda załapać do jakiejś rady nadzorczej… a choćby stadniny, np. – to co z tego, że się nie znacie – w PiS prawie nikt się nie zna (Platfusom można było zarzucić wiele, ale pielęgniarek i sprzedawców w pizzerii, że o prominentach PZPR nie wspomnę, czyli kompletnych dyletantów) na ważnych, np. w radach nadzorczych, czy co gorsza w Zarządach głównych spółek nie stawiała. W większości byli to ludzie (jasne, że ich) znający się na robocie, w której dostawali stołek.

Mam nadzieję (niewielką, ale jednak), że pan Kukiz tu zerknie, więc proszę ewentualnych komentatorów o kulturę.

Wahałem się przed wrzuceniem pewnego zdjęcia, żeby pana Kukiza nie urazić, ale uznałem, że politykowi nie zaszkodzi przypomnieć jego własnych słów.

 

piątek, 24 czerwca 2016, andy_lighter

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2016/06/24 15:43:54
Interesujący wpis...
Pan poseł P. Kukiz i Jego ugrupowanie "wierci się" chcąc wypracować sobie odrębność polityczną, żeby nie podzielić losu LPR i Samoobrony. Od początku weszły do Ugrupowania osoby o wyraźnym prawicowym zorientowaniu - trudno więc nie dostrzegać bliskości do/z PiS (!)
Jeżeli chodzi o Pana P. K. - trzeba podkreślić, że jest człowiekiem prawym - tak sądzę. Jego wadą jest nadmierna szczerość i emocjonalne prowadzenie sporów politycznych, o pozapolitycznej sferze nie mówię, ponieważ nie znam Go osobiście...
Sądziłam (i nadal mam nadzieję), że nabierze większego dystansu w dyskursie, dotyczącym spraw aktualnie priorytetowych i będzie trzymał się rzeczowej strony sporu, zostawiając nadmiar emocji na prywatne rozmowy. Zaimponował mi postawą (nie słownictwem) w ujawnionych niedawno rozmowach. Osobiście wolę takich ludzi (być może kiedyś zmienię zdanie) od "ujadaczy i pieniaczy" - a takich w świecie polityki jest wielu...
-
2016/06/24 17:10:41
@NineInsg,
Jego wadą jest moim zdaniem nie tyle szczerość ile... "nie wiem czego chcę, tak naprawdę".
A co do taśm - straszy za te taśmy i się odgraża sądami, ale aferę podsłuchową platformersów ochoczo krytykuje, nie zostawia na uczestnikach suchej nitki i chętnie widzi ich na ławie oskarżonych za słowa, które padały również W PRYWATNYCH(!!!) rozmowach (w knajpie na wódce) tych ludzi. To mi nieodparcie kojarzy się z filozofią Kalego (Kalemu ktoś ubliża - źle!; Kali komuś ubliża - znakomicie! Tak powinno być!).
Pozdrawiam.
-
Gość: Piotr Opolski, *.internetia.net.pl
2016/06/24 18:21:55
Po pierwsze nie bardzo wiem co mysleć, jak to napisał komentator, że Kukiz to człowiek prawy. Widocznie nie zna powiedzenia, że lepiej z mądrym zgubic niż z glupim znaleźć.
Po drugie. Frapuje mnie ile Kukiz pociągnął ludzi za sobą. Kiedyś nazwałem ich durniami a dziś już mi złość przeszła ale obok Kaczyńskiego to szkodnik nr. 2.
Andy - przepraszam ale z jego wypowiedzi wynika, że sie na niczym nie zna a najmniej na podstawach funkcjonowania państwa. Zawsze znajdą sie wyborcy którzy uwielbiają tych o których mogą powiedziec - ale im przypierdolił. Najgorsze, że efekt z tego żaden.
Pozdrawiam
ps.
Brexitu żadnego sie nie boję bo świat czy Europa to globalna wiocha. Myślę, że to tzw. pic na wode fotomontaz.
-
2016/06/24 18:49:11
Piotrze,
zgadzam się z tobą w temacie znania się na czymś, w szczególnie na zasadach funkcjonowania państwa.
Kukiz to baaardzo prawy człowiek, no i oczywiście nie jest ujadaczem - szczególnie krzycząc (śpiewając):
"Jak ja was KURWY nie nawidzę,
Jak ja wami KURWY gardzę,
Jak ja się za was KURWY wstydzę,
Gdy za granicę czasem zajrzę"
- to "oczywiście" w żaden sposób nie jest pieniactwem.

Ja się brexitu nie boję z innego powodu Piotrze - po chwilowym kryzysie i zawirowaniu, sytuacja w Unii się wyprostuje, w sam raz czas na zreformowanie (to już jest raczej przesądzone) Unii. Głównie chodzi mi o "odurzędniczenie" odbiurokratyzowanie, przyspieszenie decyzyjności, itp. A wtedy UK zostanie z ręką w nocniku.
Na pewno ucieszyli się brytyjscy rolnicy - a po cholerę im dopłaty, żywność będzie droższa i już.
Pozdrawiam też.
-
2016/06/25 08:28:22
Dobry tekst. Znacznie lepszy od wszystkich tekstów piosenek Kukiza razem wziętych ;) Choćby tylko z tego powodu nigdy bym na niego nie zagłosowała. I to wcale nie jest żart - piszesz jak myślisz: albo jasno, klarownie z sensem i smakiem albo...nie.
Pozdrawiam i cieszę się, że jeszcze piszesz.

[Już kolejny raz nie chce mi blox opublikować komentarza, bo: "W ciągu ostatnich 10 sekund z twojego adresu został dodany komentarz. System nie pozwala na tak częste dodawanie komentarzy. Spróbuj ponownie za chwilę.", podczas, kiedy nic nie dodawałam. Czy Tobie też się to zdarza?]
-
2016/06/25 10:46:03
@Avianco,
Ja też nigdy bym na niego nie zagłosowała. Okazał się trochę jak Farag - agitował, obiecywał, a po fakcie, nie za bardzo wie, jaką przyjąć postawę, co będzie, poza tym, że wielu obietnic nie spełni.
Raczej nie będzie to już takie pisanie jak niegdyś. Nie chce mi się, bo to wołanie, nawet nie na puszczy, ale na pustyni. Ot, po prostu minął miesiąc i pomyślałem, "wrzucę coś". Miało być o brexicie i mojej ocenie (nie rozumiem tej paniki w Europie - przecież Anglicy stracą nieporównywalnie więcej niż Unia), ale jak usłyszałem Kukiza, to mnie "powaliło".

[Tak Avianco, zdarza mi się to i jest to bardzo frustrujące. Wtedy przywracam to, co napisałem (cofam strzałką na edycję komentarza, który mi nie wpuściło, kopiuję go, przechodzę do "skomentuj"", wklejam, odczekuję 3, 4 minuty i puszczam. Musi przyjąć.]
[Właśnie teraz też mi się to zdarzyło. najpierw "Coś się zacięło, spróbuj później", a potem "W ciągu 10 sekund...". Wróciłem, skopiowałem, kliknąłem "dodaj komentarz", dopisałem i odczekuję 4 minuty. Zobaczymy.]

liczniki

 Dodaj do Google stat4u free counters